MANUEL ÇAMAŞIR ŞUTU

PDF Katalog

Özellikle Otel ve restoran gibi işletmelerde kullanılan, şaft içinden bir kapak ve kanal vasıtasıyla çamaşırların, çamaşır odasına iletildiği sistemdir.
Özellikle otel vb. işletmelerde House- keeping odaları içinde yer alan sistem ile kattan toplanan kirli çamaşırlar kanal ve kapak vasıtasıyla Çamaşır odasına iletilmektedir. 

Çamaşır şutlarında paslanmaz yüzeyler tamamen pürüzssüzdür. Herhangi bir yırtılma ve takılmaya yer vermeden güvenle kullanıma uygundur.

Manuel Çamaşır Şut Kapakları

  • Kapaklarımız komple 304 kalite paslanmaz çelikten imal edilmiştir.
  • Ankastre tasarım.
  • Uzun ömürlü , mekanik mukavemeti yüksek ,dışarı yönde açılan hareket sistemli.
  • Manyetik kilitli
  • Taşyünü dolgulu , ses ve ısı izolasyonlu
  • Duman sızdırmaz özelliklerinde
  • 240 dakika yangın dayanım sertifikasına sahip

Manuel Çamaşır Şutu Kapağı

EN 1634-1:2014 standardında 4 saat yangın dayanım belgesine sahip, gizli piston sayesinde kendi kendine kapanabilen ve tamamı paslanmaz çelik malzemeden üretilmiştir.

•Ölçüler : 18" x 18" Kapak
•240 dakika yangın dayanım Efectis sertifikalı / EEA-1600-0017-REV-EN

Boğazlı Modül

Çamaşır bacasını kapaklar ile katlara ulaştıran modüldür. Kapaklar boğazlı modüle monte edilir. Boğazlı modül altı sistem özelliklerine göre dizayn edilmiş belirli açısı sayesinde çamaşırların kapaktan kanala kolayca atılmasını sağlar. Boğazlı modül ağzı 180mm uzunluğundadır. Boğazın üst kısmında sprinkler ve yıkama nozulu bağlantısı için 1/2” manşon bulunur. Boğaz çevresi dahil olmak üzere tamamı sızdırmaz özellikte kaynaklıdır. Yanlarda ve üstte piston ve düğmeler için ekstra koruma sacları mevcuttur.

Düz Modül

Kapella'nın üstün kordon pres teknolojisi ile üretilen, bacanın ana gövdesini oluşturur. Her bir modül bina yüksekliği hesaplanarak bacaya monte edilir. Yine her bir modül tek başına komple bacayı taşıyacak şekilde dizayn edilmiş özel pres teknolojisi ile mukavemet arttırılarak tasarlanmıştır.

Kullanılan Malzeme
Ölçüler
Sac Kalınlıkları
: 1,4301-1,4401 Paslanmaz Çelik (316 L)
: Ø 100~1200mm h: 500~1250mm
: 0,40 ~ 3mm

Kat Destek Konsolu

Şutun etrafını saran 50mm x 5mm dairesel çerçeve, 40mm x 40 mm x 4 mm boyutlarında yan konsollar ve 40 mm x 40mm x 4 mm çapında kanal destekleri ile desteklenmektedir.

Antikorozif paslanmaz çelik çerçeve ses izolasyonu sağlamak ve korozyonu önlemek için 5mm lik kauçuk ile kaplanmaktadır. Her katta şafta açılan kat zemini ile şaft arka duvarına sabitlenerek, şutun iç ve dış etkilerden korunmasını sağlar.

Yangın Damperi

Yangın dayanım sertifikalı yangın damperlerimiz 72°C sıcaklıkta erimekte ve sistemi kapatarak yangının üst katlara ulaşmasını önlemektedir. 

•Yüksek sıcaklıklara dayanımlı, yüksek kalite galvaniz veya paslanmaz çelik malzeme kullanılarak üretilmektedir.
•Damper, gerilim kuvveti minimum 35N olan iki adet yay ile çalışır. Yaylar AISI301 paslanmaz yay çeliğinden imal edilmektedir. Özel talebe göre elektrostatik boyama ile istenilen renkte sipariş verilebilir.

Havalandırma Şapkası

Otomasyonlu ve Manuel sistemlerde Havalandırma Bacası mutlaka bulunmalı, baca içerisinde oluşan kirli gazlar ve koku cebri çekiş veya mekanik yolla çatıya
ulaştırılmalıdır.

Çamaşır Toplama Sepeti

Paslanmaz çelik Çamaşır Arabaları, çıkıntılar olmadan sorunsuz bir şekilde kaynaklanır ve cilalanır. Arabanın standart çapı 800 mm'dir.

Çamaşırların kolay taşınması için tasarlanmış iki frenli tekerlek olmak üzere üç adet döner tekerlek bulunmaktadır. Çıkarılabilir kumaş ateş tutmaz.