Otomasyonlu Çöp Şutu Sistemi

KAPAK

      -       Kapaklarımız komple 304 kalite paslanmaz çelikten imal edilmiştir.   

-       Ankastre tasarım

-       Paslanmaz ledli düğme sistemi

-       Uzun ömürlü , mekanik mukavemeti yüksek ,dışarı yönde açılan hareket sistemli.

-       Manyetik kilitli

-       Sıkışma emniyet sistemli , açılma güvenlik sistemli.

-       Taşyünü dolgulu , ses ve ısı izolasyonlu

-       Duman sızdırmaz özelliklerinde

-       240 dakika yangın dayanım sertifikasına sahip

-       Tüm elektronik aksam IP65 koruma sınıfı normlarına uygun muhafazalı

-       Opsiyonel operatör ekranlı kapak.


ANA OPERATÖR PANELİ

-       Basit menüyle kolay kullanım

-       Uzaktan erişim sağlayan eternet modüllü (Site İntercom sistemine uyumlu)

-       Harici güç üniteli.

-       Elektrik kesintilerine ve voltaj dengesizliklerine karşı korumalı

KARŞILAMA DİRSEĞİ

-       Düşey eksene paralel çarpma karşılamalı

-       Düşey eksen yönünde paralel çift süspansiyonlu

-       Çöp düşüşlerinde darbeyi ve gürültüyü emebilen özel tasarım

-       Çöp şutu ve seperatörden bağımsız özel tasarım support sistemli

 

PATENTLİ SİSTEMİMİZİN ARTILARI VE STANDART OTOMASYON ÖZELLİKLERİ

 

-       Çöp şutu sistemimizde buton vasıtasıyla el değmeden açılıp kapanabilen , teknik şartnameye uygun otomasyon sistemi bulunmaktadır.

-       Kapaklar tek butonla açılır ve kapanır. Kapaklardan birisi açıldığında, diğerlerinde meşgul  ledi yanar ve kilitli pozisyonlarında kalırlar. Kapaklarımız herhangi bir zorlamaya karşı (el sıkışması vb) sistem korumasına sahiptir. Zorlamayla karşılaşan kapak, kendiliğinden korumaya geçer.

-       İşlem gören kapak  ,     45  saniye süreyle   kullanıcı   tarafından kapatılmazsa sistem  tarafından otomatik     olarak  kapatılır . Tüm bu işlemler operatör panelden izlenir.

-       Kapak herhangi bir zorlamaya karşı, zorlama yönünün tersi yönde geri harekete geçer. İleri  yönde hareketini 3 defa tekrarlar. Hala zorlama var ise, konumunu koruyarak kendini korumaya alır. Sistem sorunu otomatik olarak algılayıp, tüm kapaklarda arıza led ini yakarak  arıza moduna girer. Operatör panelde, arıza nedeni ve yeri gösterilir. Zorlama nedeni ortadan kaldırılınca, sistem operatör tarafından sistem startla yeniden normal çalışmasına döndürülür.

-       Fan isteğe bağlı olarak, sürekli veya kapaklardan biri açılınca yada kapanınca şeklinde, Operatör panelden ayarlanır. Çalışma hızı , yavaş, orta veya hızlı olmak üzere ,  operatör tarafından belirlenir.

-      Kapaklarımızın her birinde plc kontrol ünitesi kullanılacak , elektirik kesintilerinde sistemin kendini normal şekilde kapatması için sisteme bağlı bir adet güç kaynağı sisteme dahil edielcektir.

-       Merkez ünitemiz ve katlarda kullanılacak tüm elektronik aksam IP65 koruma normlarında tasarlanmıştır.

-       Ana panomuzda 7” plc kontrollü ekran ile tüm sistem bu merkez ünite üzerinden kumanda edilebilecektir.

-       Ana pano şifre korumalı olacaktır.

-        Kapaklarda ve merkez ünitede kullanacağımız Plc kontroller sayesinde sisteme daha sonra istenildiğinde ayrıştırma sistemi ve operatör paneli eklenebilecektir.

-       Merkez ünitemiz eternet soketli, uzaktan erişime uygun tasarlanmıştır. Bu sayede hem tarafımızdan hem de site yönetiminin belirleyeceği herhangi bir noktadan sistem takip edilebilecek ve müdahale edilebilecektir.

-       Elektrik kesintilerinde ve voltaj dengesizliklerinde güç ünitesi devreye girecektir. Devreye giren güç ünitesi açık kapakları kilitleyecek ve sistemi otomatik olarak kapatacaktır. Elektrik geldiğinde voltaj kontrolünü yaparak sisteme start verecektir.

-       Çöpün konteynerle buluştuğu noktada, metalik sigortalı,taşyünü dolgulu ,304 kalite paslanmaz çelikten ,giyotin tip yangın damperi olacaktır.

 

OPSİYONEL ÖZELLİKLER

PATENTLİ KENDİNDEN OTOMASYONLU YIKAMA MAKİNESİ

-       Elektriksel ve mekaniksel olarak bağımsız , kablosuz , operatör gerektirmeyen kendinden otomatik şarj istasyonlu.

-       Tam şarjdayken 3000 mt yıkama kapasiteli.

-       0,25 mt/sn yıkama hızlı (ayarlanabilir)

-       Entegre dezenfektan kimyasal depolu

 

 Sistem  operatör panelden temizlik moduna getirilir. Temizlik için start verildiğinde tüm kapaklarda bakım ledleri yanar , kapaklar kilitli konuma gelir ve açılmaz.  Seperatörlü sistemlerde konteynerlerin üzerine su gelmemesi için otomatik olarak yıkama suyunun giderine doğru konumlandırma yapar. Her katta bulunan su fiskiyeler i 135 derece açı ile sisteme otomatik olarak su püskürtür. Ekstra hidrofor ve tanka gereksinim duymadan şebeke suyuyla çalışabilir. Yıkama makinesi kendine entegre deposuyla, gerekli temizlik kimyasallarını yıkama esnasında homojen olarak sisteme verir. Yıkama süresince fırça sistemi döngüsel ve doğrusal yönde temizlik yapar. Yıkama fırça spirleri 10 nw baskıyla iç cidara döngüsel olarak uygulanır. Sistem temizliği Operatör panelden hangi katta olduğu vede temizlik süresi  izlenebilir.Temizlik bittiğinde , sistem kendini temizlik modundan otomatik olarak çıkarır.Temizlik sonrası dinlendirme süresi operatör tarafından belirlenir.